SONTURKHABER
Haber Portalı

ŞEHİTKUBİLAY MAH MUHTAR ADYI SULTAN BİLECEN

..

..Sonturkhaber olarak muhtarlarımızı tanıtmak onların bir nebze tanıtımına katkımız olsun diye muhtar adaylarımıza özel bir sayfa düzenledik.İlk muhtar adayımızı tanımak tanıtmak içinde,Ankaranın en büyük metropol ilçelerinden Keçiören-Şehit Kubilay mahallesinden   başladık.İlk  olarak  Şehit Kubilay mahallesi muhtar adayı Sultan BİLECEN’in  KONUĞU OLDUK. Kendisinden neden niçin aday olduğunu sorduk.

…Muhtar adayı Sultan Bilecen.

Çok değerli basın mensupları Şehit Kubilay mahallesi sakinleri:Öncelikle kendi öz geçmişimden kısaca bir bilgi vermek isterim.1970 kırıkkale Delice doğumluyum çocukluğumu 14 yılını Almanya’da geçirdim.1987 yılında evlenince Ankara Keçiören ilçesi Şehitkubilay mahallesin de ikamet etmeye başladım 32 yıldır da Şehit Kubilay mahallesinde ikamet ediyorum.Evli iki çocuk annesiyim.15 yıldır da eski adı çağlar,yeni adı Şehit Enes Demir orta okulunun kantini çalıştırmaktayım.

Kısacası şehit Kubilay mahallesinin sorunlarını biliyorum.

 

Sonturkhaber:

Sultan hanım, seçilirseniz neler yapacaksınız?

Çok uzun zamandır burada yaşadığım için  mahallemiz’de olmazsa olmazları olan birkaç tespit ettiklerim şunlar. Bunların gerçekleşmesi içinde elimden gelen tüm gayretleri sarf edeceğim.

1.Mahallemiz keçiörenin orta gelirli geneli göç yoluyla gelmiş aile fertlerinden oluşmak da bir çok ailenin geçim sıkıntısı çektiği  fertlerin den oluşmaktadır.Uzun zamandır kafamı hep kurcalamış onlara hep yardımcı olmak dertlerine bir nebze çare olmak hep düşüncelerimde olmuştur.İşte bu yüzden aile bütçesine katkı olması hasebiyle kadın girişimciler oluşturmak isterim.İşkurun bir çok alan da eğitim verdiğini  eğitim yapıp sertifika alan kadınlarımızın iş bulmada şanslarının  daha yüksek olduğunu gördüm.İlk işim kadınlarımızı ev ekonomisine katkı da bulunmaları  için işkur destekli kurslar açtırmak için çalışacağım mutlu bir ailesi potresi oluşturacağım.

2-Mahalledeki sosyal donatıların çoğalmasını sağlamak için belediye nezdin’de devamlı girişimler de bulunup onların park bahçe spor alanları yapmalarını sağlayarak çocuklarımızın kötü alışkanlıklara gitmeyeceği alanlar oluşması için gayret sarf edeceğim.

3-Mahalle konseyi oluşturarak mahallemizde olup bitenlerden anın da haberdar olmak onların dertlerine deva olmak için mahalle konseyinin bir an önce oluşturacağım.

4-Mahallenin cadde ve sokaklarının parklarının temiz, sokak lambalarının devamlı yanmasını sağlamak,temizliklerinin yapılması için her türlü gayreti göstereceğim.

5- Komşusu aç yatarken tok yatan bizden değil dustürüy’le mahallemiz de yaşlı bakıma muhtaç olan kimselere ve dar gelirli yardıma muhtaç ailelerin tespiti için var gücümle çalışacağım.

6-Kısacası mahallenin derdiyle dertleneceğim, sevinçleriyle neşeleneceğim 7/24 onlarla iç içe yaşamın gayreti içinde olacağım.

7-Mahalle esnafımızın bankalardan daha iyi hizmet almaları için yeni şubelerinin açılmasını temini için çalışaçağım

8-Ve diyorum’ki bir de mahallenize kadın eli değsin.Anne yüreğiyle hizmet etsin diyorum. Kısacası muhtarlığı bana teslim edin bir sultan ananız olsun sizle dertleşen sizle gülen bir MUHTARINIZ olsun diyorum efendim.

…Sonturkhaber:

Efendim bu güzel şöyleşiden ve bize ayırdığının kıymetli zamanınız’dan dolayı teşekkür ediyorum.

…Sultan Bilecen,ben teşekür ederim.

 

  

   

   

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.