SONTURKHABER
Haber Portalı

GÜNDEM…

Biz  birbirimize yeteriz…diyerek çıktığımız bu yolda,bilimin eşiğinde ”TÜRK DEVLETİ’ anayasa, çerçevesin  için , hukuksal olarak oluşturduğu ,bilim kurulunun yayınlarına yasal,olağan üstü almış olduğu tedbirlere uyar,Türkiye Cumhurriyeti’nin TBMM ‘NİN çıkarttığı yasa ve hukukun tek uygulayıcısı yürütmenin başı olan Sayın Cumhur başkanımızın yasalarla ve ona kanun hükmünde tanıdığı tüm karar namelere uyarak bu dünyayı kasıp kavuran Pandami’den kısa bir sürede çıkarız.

”BU İŞİN UZAYACAĞI BAŞKA MAARİFLERİN  ORTAYA ÇIKTIĞI GÖZÜKÜYOR. ONLARA BİR BAŞLIK AÇALIM DİLİMİZİN DÖNDÜĞÜ KADAR BİZ DE BURADAN SÜRÇÜ LİSAN EDELİM.

1-Dünyanın her yerinde bilimin ışığın da uygulan her yerde ….toplu olarak bulanmanın 1-1.5 metre mesafe arası mesafe de dolaşmanın yasak olduğu yerde kurallara uymayan cani ve seri katiller dolaşmaktadır. Bunlara göz yumanlar ise bu katillere canilere yardım ve yataklık ediyorlar, derhal tutuklanmalı adli makamlara teslim edilmelidir.

2- Devlet ne  nedir? Devlet kimdir?

Ben,sen o,biz hepimiz bir devletiz. Devlet;sınırlar belirler bir toprak parçasında milletin belirli formasyonunu oluşturana devlet toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal bakımdan örgütlenmiş millet ve milletler topluluğunun oluşturduğu tüzel varlık dır.

3.Buna bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı da en alta avam en üst bizi kanun ve hukuki olarak yönetenler uymak zorun dadır.

4-Hiç bir dini kurum,siyasi ve dernekler vakıflar organizasyonlara müdahale etmesine müsade izin verilmemelidir…çünkü başımıza ve dün yanın başında bela olan virüs geçene kadar bilim kurulun almış olduğu kararlar doğrusunda hareket etmek  zorundadır…

5-En önemli kuruluşumuz olan Mustafa Kemal Atatürk’ün kurup ve onu kimsenin tahammülü ,etki altında bırakmayan diyanet işleri başkanın daha dikkatli olması lazım.yoksa tüm veballerin altın da o kalır. Bir bu  devletinin yasalarınca,insanları toplu kıyıma ,katillere,seri katillere yardım ve yataklık etmek den yargılar.

6-ülkemizin %98 Müslüman olduğu bir ülkede ve dünyanın diğer diktatör yönetimler yönetilen ülkeler bile her türlü dini vecibelerini toplu halde yerine getirilmesi yasakladığı bir dönemde.toplu namaz ,bayram namazı, kıldırmasıyla kiliselerde cemaat ve tarikat yapılandırmalarında, yok efendim virüs taşımayanların maske takıp gırtlak soluyarak falan ,filan diyerek fetvalar oluşturmaya çalışanlar müsade vererek bu cinayet işleyenlere ortam oluşturanlara  değim unsurlardan dolayı mutlaka bir  gün yargılanırsın.

7 İnşallah ülkemiz, milletimiz Sayın Cumhur başkanımızın almış olduğu bu sıkı kuralları uygulamasını devam ettirir. Bilim kurulun almış olduğu kararları tartışmaya açacak kimseye müsade etmez,etmeyeceğine de inanıyorum.

8-Dayan yüce Türk milleti senin üstün basiretin’le nelerin hakkından gelmedin ki bunu da başaracaksın!…

 

Yayınlayan:

 

İLHAN UĞRAŞ

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.