SONTURKHABER
Haber Portalı

EMEKLİLERİN BAYRAM İKRAMİYELERİ ARTIRILMALIDIR.

İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, emeklilerin bayram ikramiyelerinin enflasyon karşında eridiğini belirterek, artırılması gerektiğini ifade etti. Yokuş, “Emeklilerin bayram ikramiyeleri en az yıllık enflasyon kadar artırılmalıdır. Bir önceki yıl enflasyon artışı yüzde 20’nin üzerinde gerçekleşmiştir. Emekliler için bayramlarda verilecek olan bayram ikramiyelerinin, enflasyon oranında artırılmazsa emeklilere büyük bir haksızlık yapılmış olur.

Bilindiği gibi emeklilerin maaşları her yıl tüketici fiyatları endeksi oranında hesaplanarak artırılmaktadır. Emekliler için bayram ikramiyelerin sabit tutulması, emeklilerin hakkını gasp etmektir. Bu durum Anayasamızın eşitlik ilkesine ve sosyal devlet ilkesine uymamaktadır.

Diğer yandan kamuda çalışan ve toplu sözleşme gereği her yıl belli aralıklarla ikramiye alan çalışanların ikramiye tutarları en az bir önceki yılın enflasyon tutarı kadar artırılmaktadır. Emeklilerin bayram ikramiyeleri artırılmazsa, her emeklinin yıllık kaybı en az 450 TL olacaktır.” D

Dikkatinizi Çekebilir:
1 yorum
  1. EllAntign Diyor

    Stieva A Gel 0.025 Levitra Cost Uk Cheap Kamagra Oral Jelly viagra online Giving Cephalexin To Canines

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.