SONTURKHABER
Haber Portalı

İç işleri bakanı soylu askerlerin nasıl donduğunu anlatı…

İç işleri bakanı Süleyman soylu ,Tunceli de operasyona çıkan askerlerin donmasıyla ilgili sosyal medyada asılsızyala yanlış haberlerin ve resimlerin çıktığı söyledi..

İç işleri bakanı Süleyman Soylu,açıklamarın’dan satır başları:

Tunç eli kırsalın da iki askerimizin şehit olmasıyla beraber malesef sosyal medya ve bazı medya yayın kuruluşların da asılsız gerçeği yansıtmayan haberler çıktı. Halada karma karışıklık devam etmektededir. Askerlerimizin üzerinde kullandığı elbiseler dünya standartların da üretilen elbiselerdir.dünya ordularının da kuladığı elbiseler olduğunu söyledi.

İç işleri bakanı Soylu,Şehit olan iki askerimizi operasyon için bölgeye helikopterlerle indirildiğini daha sonra hava şartlarının bozulması nedeniyle alamadıklarını söyledi.Ekiplerimiz EYP saldırısı riski olması olasılığı olduğu halde yinede müdahale ederek askerlerimize ulaşılmış orda gereken müdahale yapılmış mallesef iki askerimiz tüm müdahalelere rağmen şehit olmuştur.Olaylarla ilgili yayınlanan resimlerin tamamen yanlış ve asılsız bilgi resimlerden ibarettir dedi.

”HEPİMİZ SORUMLUYUZ”.

Bakan soyu konuşmasını şu sekil de sürdürdü: Bu olayla hepimiz sorumluyuz  müfettişlerimiz ve tüm birimlerimizle olayı soruşturuyoruz dedi.

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.