SONTURKHABER
Haber Portalı

İZMİR BUCA ATATÜRK MAH MUHTAR ADAYI…

MUHTAR ADAYLARIMIZI TANITIMAYA  DEVAM.

Bugün ikinci durağımız izmir Buca Atatürk mahallesi Muhtar adayı sayın Asiye Avcının konuğuyuz. Karşımız da güler yüzlü oldukca pozitif bir aday, İzmirin tüm misafirperverliğiyle  bizi karşılayan adayamıza bizde başarılar dilereyek söyleşimize başladık.

Sonturkhaber:Sayın Avcı, önce biz ve seçmenlerinize kendinizi kısaca tanıtırmısınız.

Avcı: Öncelikle sonturk habere teşekkür ederim. bize böyle bir imkanı tanıdığınız için. 1966 Giresun Şebinkarahisar doğumluyum ilk ve orta okulu burda okudum.50 yıldır da İzmir Buca Atatürk mahallesinde ikamet ediyorum.

Sonturkhaber.Sayın Avcı neden Muhtar adayı olmak istediniz.

Avcı: Öncelikle sonturkhabere teşekkür ederim. bize böyle bir imkanı tanıdığınız için.

1966 Giresun Şebinkarahisar doğumluyum ilk ve orta okulu bur da okudum.50 yıldır da İzmir Buca Atatürk mahallesinde ikamet ediyorum.

Sonturkhaber: Sayın avcı mahallenin ne gibi sorunları var.

Avcı: mahallemiz İzmir bucanın en eski yerleşim birimlerinden biri ama gereken hizmetleri laikiy’le almadığını düşünüyorum.Mahallemizin en önemli sorunu ise üstümüzden geçen bir yüksek gerilim hattı huzursuzluk veriyor.Yetkililerle görüşüp bu sorunu biran önce çözülmesinin yollarını arayacağım.  cadde ve sokaklarını temizliği,mahalle sakinlerimizin de iyi koşullara ulaşmış tertemiz park ve bahçelerimizin olmasını geleceğimiz ve teminatımız olan yavrularımız parklarda güven için oynamalarını sağlamak ve gözlem altına almak için süratle park ve bahçelerimizde güvenlik kameraları ve mobeselerin olması için çalışacağım minik yavrularımızın güvenle oynayabileceği park ve bahçeler olacak. yolları bozuk asfaltsız bakımsız ve ışıkları yanmayan parklar

Avcı :Efendim uzun zamandır gözlemler yapıyordum.Burada en büyük problemin muhtarlığı gelir kaynağı olarak gören bir zihniyetle  hareket eden muhtarlar la yönetildiğini gördüm.Oysaki benim düşüncem muhtarlık bir gelir kaynağından önce bir hizmet makamı olduğunu ve olması gerektiği inancımın, uzun zamandır gönlümde yatmasıdır. İşte birinci sebep:

 Bu yüzden aday olmaya karar verdim.Muhtarlık gönül işi aynı zamanda mahallenin de mülki amiridir .Bu inançla mahalleme hizmet etme ve yönetmek için aday oldum.

Sonturkhaber:Peki seçildiğiniz taktirde kafanızda ne gibi projeler var halka ne sunacaksınız.

Vatandaşlarımız eğer bana fırsat verir seçerse,bir devlet memuru gibi ofisimi  sabah 8 sekiz de akşam ise mesai bitiminden en az bir iki saat sonra kapatacağım.Çünkü mesai bitiminden sonra kamuda ve diğer sektörle de çalışan mahalle sakinlerinin işlerinin ve sıkıntılarının çözmesi, varsa şikayetlerini değerlendirmek, varolan işleri onlarla yapmak  

mahalleni en büyük sorunlarından biride Pazar yerimizin olmayışı

ayrıca çalışan hanımlarımızın çocuklarını güvenle bırakıp gidecek kreşleri yok.Ev hanımlarının aile bütcelerine katkı sağlamaları için eğitim kursları alacağı yerlerin temini için çalışcağım.Aslında  bence daha saymakla bitmeyen bir çok konular var ama kısaca diyeceğim bunlar.

Ayrıca diyorumki ben seçilirsem mahallenin hem bacısı hem anası olacağim.Mahallenin gülen yüzü,mahalleni kızı” ASİYE AVCI sı OLACAĞIM.”

Sonturkhaber:bu güzel söyleşiden ve bize ayırdığınız kıymetli zamanınızdan dolayı teşekkür ediyoruz.

Asiye Avcı:Efendim ben teşekkür ederim bize böyle bir fırsatı tanıdığınız için.Var olun hep yanımızda olun.  

 

 

 

 

 

 

 

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.