SONTURKHABER
Haber Portalı

Türk Dünyasının Dede Korkutu son yolculuğuna uğrurlanıyor…

Türk dünyasının dede korkutu son yolculuğuna uğurlanıyor.Yurdun dört bir yanından gelen ülkücüler,Ozanına son görevlerini yapmak helalleşmek için akın,akın Samsu’na  gidiyorlar. Sonrurkhaber olarak’da sizlere bur dan son yolculuğuna uğurlanan Ozan Arifin Türk dünyasının dede korkutunun ceneza merqasimin’den kareleri ulaştıracağız. 

Ozan Arif binlerce sevenin arasında ebedi aleme uğurlandı.Genç Ülkücülerin abisi ,Türk dünyasının Dede korkutu,80 öncesi ülkücülerin can ülküdaşı Ozan Arif sevenlerinin arasında milyonlarının tekbir nidasıyla uğurlandı. 

 

.

Yurdun dört biryanından ve Türk dünyasından gelen sevenleri arasın hep bir ağızdan güle,güle yolun açık olsun cennet mekanın olsun diye tekbirlerle uğurlandı. 

 

 

Ozan Arif ,.

Binlerle ülkücü hüzünlüydü ,hüzün yüzlerine vurmuş bir devrin acılarını hüzünlerini sevinçlerini,destanlaştıran şiirleriyle gönlerine taht kuran Arif Şirini yolcu etmeye gelmiş her birinin ayrı hikayesi var.Ama acıları kederleri,sevinçleri bir olan ozanlarını uğurlamaya gelmişler …

ı  .

Bugün Samsunun tarihi bir yaşıyordu,Samsun,Samsun olalı böyle mahşeri bir gün görmemiş binlerce hüznü yaşayan insanlara şahit olmamıştı.Bağrından yetiştirdiğı Ozanını uğurluyor bağrına basıyordu. 

 

 

Binlerde turan sevdalısı Ozanınıyla helalleşti helalaştı helallik verdi.

B

Dikkatinizi Çekebilir:

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.